VÝKUP NEMOVITOSTÍ

Výkup nemovitostí je zcela běžnou praxí. Přesto, že výkupem za nemovitost dostanete méně peněz, než při klasickém prodeji, je výkup nemovitostí velmi oblíbený. Proč? Jaké výhody z toho plynou a co by vás mohlo od výkupu odradit?

Výkup nemovitostí aneb když na prodej spěcháte

Při klasickém prodeji nemovitosti hraje čas hlavní roli. Přesto, že peníze z nemovitosti nepotřebujete ihned, objekt chátrá. Proto čím dříve se prodá, tím lépe. Jsou ale lidé, kteří nemovitost potřebují prodat takřka okamžitě. Peníze z ní potřebují na zaplacení dluhů. V tomto případě platí čím rychleji se objekt prodá, tím lépe. Jenže běžný prodej nemovitosti potřebuje svůj čas. Hodně záleží na stavu nemovitosti a jejím umístění. I přes sebelepší podmínky se však pod hranici několika měsíců nemusíte dostat. V případě, že máte dluhy nebo vám na nemovitosti visí exekuce, je taková situace krajně nepříjemná. Protože rostou penále z neplacení a můžete o nemovitost přijít dřív, než se vám ji podaří prodat. V tom případě je výkup nemovitostí nejvhodnějším řešením. Nabízíme výkup i na nemovitost zatíženou zástavním právem nebo exekucí a vyřešíme i případnou kolaudaci nemovitosti. Klíčové je ale obrátit se na nás ještě v době, kdy je nemovitost vaše. Často se totiž stává, že se klienti snaží svou nemovitost klasicky prodat a na možnost výkupu se obrátí až v době, kdy už to není možné.

Proč Vám nemůže nabídnout až 100% z tržní ceny? Jednoduše. Odkupovat nemovitost v tak krátké době je pro ni rizikové. Nemůže dost dobře odhadnout, jak se nemovitost či pozemek bude dále prodávat. To kvůli tomu si nemůže dovolit vyplatit svým klientům celou tržní cenu. U prodeje záleží na mnoha faktorech - na stavu nemovitosti a lokalitě. V případě, že je celý proces urychlený, mnohdy není ani čas na správný odhad.

Výkup nemovitostí a její výhody

Výkup nemovitostí má své výhody i nevýhody. Samozřejmě nejedná se jen o záležitost jedné lokality, vykupovat lze pozemky a nemovitosti po celé České republice. Velkou výhodou je opravdu rychlé jednání. Stačí nás kontaktovat, domluvit si schůzku a dohodnout cenu. Pak se již nemusíte o nic starat. Dostanete své peníze a všechnu potřebnou administrativu vyřídíme. Oproti běžnému prodeji je to úspora času i energie.

Výkup nemovitostí není jen volbou klientů v tíživé finanční situaci

Výkup nemovitostí však nevolí jen ti, kteří potřebují rychlé finance pro řešení své aktuální situace. Upřednostní jej i další skupiny klientů. Někteří z nich třeba zdědí nemovitost nebo její část a nemají o ni zájem. V případě, že by nemovitost jen chátrala a ztrácela na své ceně, je výkup opravdu nejvýhodnější volbou.

Jiní klienti zase potřebují prodat svou nemovitost rychle, protože potřebují rychlé finance na jiný výhodnější nákup nebo se třeba stěhují a nemají nikoho, kdo by se jim o pozemek či nemovitost staral. Ať už to vy máte jakkoliv, nezapomínejte, že nejdůležitější je nás kontaktovat včas. Tedy v době, kdy je nemovitost či pozemek ještě váš.

©2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky